Hostal Colon Antequera

*
Infante Don Fernando 29, Antequera, 29200, Spanien
Boka online nu. Priser från EUR30.
Vi har liveagenter tillgängliga, vänligen ring
Se alla bilder i galleriet

Boka online nu
Priser från EUR30

nätter
1 Rums Med 2 Vuxna Ändra sökning
Visa priser
Rums
Rums
Husdjur tillåtna
Parkering tillgänglig
Gratis Wi-Fi
Skicka denna sida

Hostal Colon Antequera är idealiskt beläget i Antequera. Room service kan arrangeras för gäster på hotellet. Gäster kan utnyttja hyrbilarna som finns tillgängliga på plats i hotellet.

Våran hjälpsamma reception har öppet 24 timmar för att assistera dig. Ett fullt utrustat gym med styrketräningsmaskiner finns tillgängligt för alla gäster.

En hjälpsam och vänlig concierge är alltid redo att assistera med förfrågningar.

Tillträde för rullstolar finns på hotellets mark.

Av säkerhetsskäl har varje rum ett kassaskåp. Gratis allmän tillgång till internet erbjuds på hotellet.

Bankomat är lätt att få tillgång till på hotellets etablering. Njut av en tennismatch när du använder hotellets tennisplan, extra avgift må tillkomma. Resande från alla delar av världen kan använda hotellets valutaväxlingsservice.

Tvättjänster må erbjudas för en extra avgift. Hela etableringen är rökfri.

Etableringen tillåter hundar och katter på rummen (Storlek kan begränsa detta).

Visa mer »

Frågor och Svar

Hostal Colon Antequera Rum

Klassiskt enkelrum, 1 enkelsäng
1 Två enkelsängar 15 m2
Minibar, TV: TV, Telefon, Hårtork, Kylskåp

1 Enkelsäng

Lagom stort rum på 15 kvadratmeter, individuellt inrett med balkong/patio och utsikt över staden

Internet - Gratis WiFi med hastighet på över 500 Mbps (perfekt för 6+ personer eller 10+ enheter) samt tillgång till kabelinternet

Underhållning - 32-tums platt-TV, digitala kanaler och DVD-spelare

Mat & Dryck - Kylskåp, minibar (extra avgifter kan tillkomma), vattenkokare och mikrovågsugn (på begäran)

Sömn - Madrass av minnesk foam, kvalitetssängkläder och påslakan

Badrum - Privat badrum med djup badkar och regndusch

Praktiskt - Laptop-kompatabelt värdeskåp, gratis tidning och skrivbord; barnsängar tillgängliga på begäran

  >>
Klassiskt tredubbelrum
1 Queen size-säng 20 m2
Minibar, TV: TV, Telefon, Hårtork, Kylskåp

1 Queen-säng och 1 Enkel-säng

215-kvadratfot rum med individuell inredning, balkong/patioutrymme med stadsvyer

Internet - Gratis WiFi med hastigheter över 500 Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter) samt tillgång till trådat internet

Underhållning - 32-tums platt TV, digitala kanaler och DVD-spelare

Mat & Dryck - Kylskåp, minibar (avgifter kan tillkomma), elektrisk vattenkokare och mikrovågsugn (på begäran)

Sömn - Säng av minnesskum, förstklassiga sängkläder och sänglinne

Badrum - Privattbad, djup badkar och takdusch

Praktiskt - Laptop-kompatabel säkerhetsskåp, gratis tidning och skrivbord; spjälsängar/barnsängar finns på begäran

  >>
Dubbelrum
1 Dubbelrum 20 m2
Minibar, TV: TV, Telefon, Hårtork, Kylskåp

1 Dubbelrum

En 20 kvadratmeter stor, individuellt dekorerad rum med balkong eller patio med utsikt över gården

Internet - Gratis WiFi med hastigheter över 500 Mbps (lämpligt för fler än 6 personer eller 10+ enheter) samt trådbunden internetanslutning

Underhållning - 32-tums platt-TV, digitala kanaler och DVD-spelare

Mat & Dryck - Kylskåp, minibar (avgifter kan tillkomma), vattenkokare och mikrovågsugn (tillgänglig på begäran)

Sömn - Säng av minnesskum, exklusivt sänglinne och påslakan

Badrum - Privat badrum, djup badkar och regndusch

Praktiskt - Laptop-kompatabelt värdesaker, gratis tidning och skrivbord; spjälsängar tillgängliga på begäran

  >>
Klassiskt rum med två enkelsängar
2 Två enkelsängar 20 m2
Minibar, TV: TV, Telefon, Hårtork, Kylskåp

2 Enkelsängar

215 kvadratfot individuellt inredd rum med balkong/patio och utsikt över staden

Internet - Gratis WiFi med hastigheter över 500 Mbps (lämpligt för 6+ personer eller 10+ enheter) samt trådad internetanslutning

Underhållning - 32-tums platt-TV, digital-tv-kanaler och DVD-spelare

Mat & Dryck - Kylskåp, minibar (avgifter kan tillkomma), elektrisk vattenkokare och mikrovågsugn (på begäran)

Sömn - Säng med minnesskum, högkvalitativ sängkläder och lakan

Badrum - Privat badrum, djupt badkar och regndusch

Praktiskt - Laptop-vänligt kassaskåp, gratis tidning och skrivbord; spjälsängar/barnsängar tillgängliga på begäran

  >>

Hostal Colon Antequera Hotellets faciliteter och tjänster

Husdjur tillåtna‎
Parkering tillgänglig
Wi-Fi ingår
Gratis WiFi
Vattenkokare
24-timmarsreception
Terrass
Bagageförvaring
Express incheckning/utcheckning
Bastu
Uppskattad rökning område
Concierge-tjänst
Rullstolsanpassat

Hiss
Bankomat/banktjänster
Gåvorbutiker eller tidningsstånd
Golf i närheten
Snorkling i närheten
Cykeluthyrning i närheten
Vandrings-/cykelstigar i närheten
Scuba dykning i närheten
TV i gemensamma utrymmen
Scooter/moped uthyrning i närheten
Värdeskåp i receptionen
Flerspråkig personal
Gratis tidningar i lobbyn
Express utcheckning
Mountain biking i närheten
Fallskärmshoppning i närheten
Express incheckning
Ekoturer i närheten
Golflektioner tillgängliga i närheten
Livsmedelsbutik/närbutik
Tur/ biljett assistans
Områdets transport (tilläggsavgift)
RV, buss, lastbil parkering
Shopping center shuttle (avgift)
Temapark transfer (tilläggsavgift)
Parkering (begränsat antal platser)
Tillgång till närliggande inomhuspool
Tillgång till närliggande utomhuspool
Rodda eller kanotpaddling på plats
Självparkering (tilläggsavgift)
Datorstation
Transport från flygplatsen - upphämtning (extra kostnad)
Tågstation hämtning (extra kostnad)
Långtidsparkering (tilläggsavgift)
Gratis parkering för husbilar, bussar och lastbilar
Spelvisning i närheten
Spelkörning i närheten
Klipprappellering i närheten
Cave exploring/spelunking nearby
Tågstation avlämning (tillägg)
Shoppinggalleria på plats
Ballroom
Barnleksaker
Ridning i närheten
Jakt i närheten
Bergklättring i närheten
Rullstolsanpassat spa
Rullstolsanpassad pool
Områdetransport (avgift tillkommer)
Långtidsparkering (tillägg)

 

Hostal Colon Antequera Vanliga frågor och svar

Vilka är in- och utcheckningstiderna på Hostal Colon Antequera?
Gäster kan checka in från kl. 00:00. Utcheckning sker senast kl. 00:00.
Vilken är den närmaste flygplatsen till Hostal Colon Antequera?
Malaga, Spain (AGP) ligger 24.03 mi från boendet.
Kommer rumsservice att tillhandahållas?
Room service kan arrangeras för gäster på hotellet.
Finns det biluthyrning i närheten?
Gäster kan utnyttja hyrbilarna som finns tillgängliga på plats i hotellet.
Är receptionen öppen dygnet runt?
Våran hjälpsamma reception har öppet 24 timmar för att assistera dig.
Finns det ett gym?
Ett fullt utrustat gym med styrketräningsmaskiner finns tillgängligt för alla gäster.
Finns det en concierge tillgänglig på Hostal Colon Antequera?
En hjälpsam och vänlig concierge är alltid redo att assistera med förfrågningar.
Är Hostal Colon Antequera tillgängligt för rullstolsburna?
Tillträde för rullstolar finns på hotellets mark.
Har hotellrummen värdeskåp?
Av säkerhetsskäl har varje rum ett kassaskåp.
Erbjuder Hostal Colon Antequera gratis wi-fi?
Gratis allmän tillgång till internet erbjuds på hotellet.
Finns det bankomater i närheten?
Bankomat är lätt att få tillgång till på hotellets etablering.
Finns det tennisbanor på området?
Njut av en tennismatch när du använder hotellets tennisplan, extra avgift må tillkomma.
Finns det valutaväxling tillgänglig för gäster?
Resande från alla delar av världen kan använda hotellets valutaväxlingsservice.
Finns det tvättservice?
Tvättjänster må erbjudas för en extra avgift.
Är rökning tillåten på området?
Hela etableringen är rökfri.
Är husdjur tillåtna på Hostal Colon Antequera?
Etableringen tillåter hundar och katter på rummen (Storlek kan begränsa detta).
Visa mer »

Hostal Colon Antequera på kartan

📍 Hostal Colon Antequera
Klicka för att interagera med kartan

 

Se alla bilder i galleriet
Gæstevurderinger
...uttermost friendly and helpful staff charming invorenment, you can tell it is a place with a past, nice antique furniture, interesting building great location, very central spacious rooms (in our case at least)....
Klicka här för att ge er åsikt

Områdesinformation

    Flygplatser nära Hostal Colon Antequera

    • Malaga, Spain (AGP) - 24.03 mi
    • Granada, Spain (GRX-Federico Garcia Lorca) - 44.74 mi
    • Cordoba, Spain (ODB-Cordoba Airport) - 59.16 mi

    Museer

    • Municipal Museum - 889 f
    • Picasso Foundation Native Home Museum Fundacion Picasso - 21.84 mi
    • Picasso Foundation. Museum-Birth House - 21.84 mi
    • Carmen Thyssen Museum - 21.89 mi
    • Museo de Artes y Costumbres Populares - 21.93 mi

Hotell nära Hostal Colon Antequera

Coso Viejo is a characteristic 18th-century Andalusian house, located in the historic center of Antequera. It offers free Wi-Fi and air-conditioned rooms with ...
Set in a tranquil garden district of the city, Parador De Antequera offers expansive views of the striking Andalusian landscape. From this peaceful vantage ...
Silken Antequera Hills offers a prime location just a short 1 km (0.6 mi) stroll from the historic heart of Antequera. Guests can enjoy a range of leisure ...
Dorma Málaga Museos is ideally situated in the heart of the historic centre, just 100 metres (328 feet) from Plaza de la Constitución. This contemporary hotel ...